Новини та оголошення

Оголошення

Кого ми шукаємо?

 

Прокурора, який має профільну освіту, з бездоганною, незаплямованою репутацією, який розділяє цінності прокуратури та усвідомлює, що її імідж формується кожним прокурором.

 

Які переваги роботи в окружній прокуратурі?

 

Прокурори окружної прокуратури отримують додаткові можливості та стимули для професійної та особистої реалізації, кар’єрне зростання, конкурентну заробітну плату відповідно до Закону України «Про прокуратуру» та можливість підвищення кваліфікації. У Тренінговому центрі прокурорів України прокурори проходитимуть професійні тренінги з українськими та іноземними тренерами, залежно від своїх індивідуальних потреб. Це абсолютно новий підхід до формування професійних та особистих навичок з використанням кращих міжнародних практик, який допоможе швидше адаптуватися до роботи в нових умовах. Крім того, прокурори матимуть зрозумілу систему рекомендацій та стандартів діяльності.

 

Як відбувається добір кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури?

 

Добір кандидатів на посаду прокурора здійснюється із числа осіб, які відповідають вимогам, установленим статтею 27 Закону України «Про прокуратуру», та розпочинається після прийняття Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів відповідного рішення, яке оприлюднюється на її офіційному веб сайті.

Основні етапи проведення добору кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури:

прийняття рішення про проведення добору;

подання документів особами, які виявили бажання стати прокурорами, у тому числі перевірки їх відповідності вимогам, установленим Законом України «Про прокуратуру»;

проведення кваліфікаційного іспиту;

організація спеціальної перевірки;

визначення рейтингу кандидатів;

формування резерву на заміщення вакантних посад;

проведення конкурсу на призначення прокурором–стажистом окружної прокуратури;

направлення керівнику обласної прокуратури подання щодо призначення кандидата прокурором–стажистом окружної прокуратури;

проходження прокурором–стажистом окружної прокуратури спеціальної підготовки;

направлення керівнику обласної прокуратури подання щодо призначення прокурора-стажиста окружної прокуратури, який успішно пройшов спеціальну підготовку, на посаду прокурора окружної прокуратури.

 

 Інформація про актуальні процедури добору кандидатів на посаду прокурора

 

 

І етап добору

(прийняття рішення про проведення добору)

 

1.       Рішенням відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, від 08 червня 2022 року 1дк-22 розпочато добір кандидатів на 90 посад прокурорів окружних прокуратур (далі – добір кандидатів на 90 посад прокурорів).

 

2.       Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
від 04 квітня 2023 року
 №3дк-23 розпочато добір кандидатів на 200 посад прокурорів окружних прокуратур (далі – добір кандидатів на 200 посад прокурорів).

 

ІІ етап добору

(подання документів особами, які виявили бажання стати прокурорами, у тому числі перевірки їх відповідності вимогам,
установленим Законом України «Про прокуратуру»
)

 

Добір кандидатів на 90 посад прокурорів

 

Прийнято документи від 1734 осіб, які виявили бажання стати прокурором, з яких 999 осіб – допущено до складання кваліфікаційного іспиту, а 735 особам – у такому допуску відмовлено.

Рішенням відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, від 10 серпня 2022 року №4дк-22 затверджено список осіб, які допускаються до складання кваліфікаційного іспиту при проведенні добору кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури.

 

Добір кандидатів на 200 посад прокурорів

 

Прийнято документи від 1778 осіб, які виявили бажання стати прокурором, з яких 1218 особи – допущено до складання кваліфікаційного іспиту, а 550 особам – у такому допуску відмовлено.

Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
від 04 липня 2023 року
 №607дк-23 затверджено список осіб, які допускаються до складання кваліфікаційного іспиту при проведенні добору кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури.

 

 

ІІІ етап добору

(проведення кваліфікаційного іспиту)

 

Добір кандидатів на 90 посад прокурорів

 

І етап кваліфікаційного іспиту – анонімне тестування з метою перевірки рівня теоретичних знань у галузі права, європейських стандартів у галузі захисту прав людини та володіння державною мовою

 

Рішенням відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, від 08 вересня 2022 року №477дк-22 затверджено графік складання кваліфікаційного іспиту у формі анонімного тестування з метою перевірки рівня теоретичних знань у галузі права, європейських стандартів у галузі захисту прав людини та володіння державною мовою при проведенні добору кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури.

У вказаному тестуванні, що проведено з 20 вересня до 19 жовтня 2022 року, взяли участь 742 кандидати, з яких 473 – успішно пройшли тестування, набравши мінімальний або більший за мінімальний тестовий бал (60 % від максимального балу).

 

ІІ етап кваліфікаційного іспиту – анонімне тестування з метою перевірки аналітичних здібностей

 

Рішенням відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, від 19 жовтня  2022 року №807дк-22 затверджено графік складання кваліфікаційного іспиту у формі анонімного тестування з метою перевірки аналітичних здібностей при проведенні добору кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури.

У цьому тестуванні, що тривало з 31 жовтня до 3 листопада
2022 року, взяли участь 465 кандидатів, з яких 450 – успішно пройшли тестування, набравши мінімальний або більший за мінімальний тестовий бал.

 

ІІІ етап кваліфікаційного іспиту – анонімне виконання практичного завдання.

 

Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
від 30 березня 2023 року
 №2дк-23 затверджено графік анонімного виконання кандидатами на посаду прокурора практичного завдання.

У виконанні практичного завдання взяли участь 398 кандидатів.

Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
від 09 травня 2023 року
 №16дк-23 затверджено результати кваліфікаційного іспиту, визначено прохідний бал та список кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури, які успішно склали кваліфікаційний іспит.

 

Добір кандидатів на 200 посад прокурорів

 

І етап кваліфікаційного іспиту – анонімне тестування з метою виявлення рівня теоретичних знань у галузі права, європейських стандартів у галузі захисту прав людини

 

Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
від 05 липня 2023 року
 №611дк-23 затверджено графік складання кваліфікаційного іспиту у формі анонімного тестування для виявлення рівня теоретичних знань у галузі права, європейських стандартів у галузі захисту прав людини при проведенні добору кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури.

У цьому тестуванні, що тривало з 17 по 25 липня 2023 року, взяли участь 1011 кандидатів, з яких 592 – успішно пройшли тестування, набравши мінімальний або більший за мінімальний тестовий бал.

 

ІІ етап кваліфікаційного іспиту – анонімне тестування з метою виявлення рівня загальних здібностей

 

Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
від 24 липня 2023 року
 №638дк-23 затверджено графік складання кваліфікаційного іспиту у формі анонімного тестування для виявлення рівня загальних здібностей при проведенні добору кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури.

У цьому тестуванні, що тривало з 01 по 02 серпня 2023 року, взяли участь  588 кандидатів, з яких 576 – успішно пройшли тестування, набравши мінімальний або більший за мінімальний тестовий бал.

 

ІІІ етап кваліфікаційного іспиту – анонімне виконання практичного завдання.

Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
від 03 серпня 2023 року
 № 645дк-23 затверджено графік анонімного виконання практичного завдання при проведенні добору кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури.

У виконанні практичного завдання взяли участь 567 кандидатів. Не з’явились 9 кандидатів.

Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
від 06 вересня 2023 року
 № 650дк-23 (із змінами, внесеними рішенням
від 07 вересня 2023 року
№ 652дк-23) затверджено результати кваліфікаційного іспиту, визначено прохідний бал та список кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури, які успішно склали кваліфікаційний іспит.

 

 

ІV етап добору

(організація спеціальної перевірки)

 

 

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України
«Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 20 вересня 2023 року № 3384-
IX. Цим Законом відновлено проведення спеціальних перевірок, у тому числі проведення таких перевірок стосовно осіб, призначених на посади у період дії воєнного стану.

У зв’язку з цим Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів невідкладно організовано проведення спеціальних перевірок кандидатів, які успішно склали кваліфікаційний іспит, у межах добору кандидатів на 200 посад прокурорів окружних прокуратур, а також кандидатів, зарахованих до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур, у межах добору кандидатів на 90 посад прокурорів окружних прокуратур (у тому числі і тих, як призначені прокурорами-стажистами). Одночасно з цим Комісією розглядаються інформації, отримані в порядку частини третьої статті 32 Закону України
«Про прокуратуру», які можуть свідчити про недоброчесність прокурора.

 

Добір кандидатів на 90 посад прокурорів

 

За результатами розгляду інформації щодо доброчесності одного з кандидатів на посаду прокурора Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів 27 червня 2023 року 568дк-23 прийнято рішення про відмову у зарахуванні його до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур.

У межах проведення добору призначено спеціальну перевірку стосовно 88 кандидатів, 1 кандидат не з’явився для подачі документів для проведення спеціальної перевірки. Розпочато проведення спеціальної перевірки стосовно 66 прокурорів-стажистів окружних прокуратур та 22 кандидатів, зарахованих до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур.

За результатами проведення спеціальної перевірки рішенням Кваліфіційно-дисциплінарної комісії прокурорів від 12 березня
2024 року
№ 5дк-24 виключено одного з кандидатів на посаду прокурора з резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур.

 

Добір кандидатів на 200 посад прокурорів

 

 Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
від 07 вересня 2023 року
№ 651дк-23 припинено участь одного із кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури.

У межах проведення добору призначено спеціальну перевірку стосовно 200 кандидатів, 1 кандидат не з’явився для подачі документів для проведення спеціальної перевірки.

За результатами розгляду інформацій щодо доброчесності кандидатів на посаду прокурора рішеннями Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів від 07 грудня 2023 року 672дк-23,
від 18 грудня 2023 року № 673дк-23, від 21 грудня 2023 року
№ 674дк-23, від 28 грудня 2023 року № 676дк-23 чотирьом кандидатам відмовлено у зарахуванні до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур.

Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
від 23 січня 2024 року
№ 3дк-24 припинено участь кандидата в доборі кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури за його клопотанням.

 V - VI етапи добору

(визначення рейтингу кандидатів,

формування резерву на заміщення вакантних посад)

 

Добір кандидатів на 90 посад прокурорів

 

Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
від 11 липня 2023 року
 №613дк-23 визначено рейтинг кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури при проведенні добору кандидатів на 90 посад прокурорів окружних прокуратур.

Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
від 11 липня 2023 року
 №614дк-23 до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур зараховано 89 кандидатів

 

VІI етап добору

(проведення конкурсу на призначення
прокурором–стажистом окружної прокуратури)

 

Добір кандидатів на 90 посад прокурорів

 

    Конкурс на призначення прокурором-стажистом окружної прокуратури проведено 24 липня 2023 року. Участь в конкурсі взяли 72 кандидати на посаду прокурора, яких зараховано до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур. 66 кандидатів обрали посади та перемогли у конкурсі. 6 кандидатів, які не обрали посади, та 17 кандидатів, які не брали участь в конкурсі, залишились в резерві.

    Результати проведеного конкурсу затверджено рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів від 24 липня
2023
року №637дк-23.

    На підставі заяв кандидатів та за результатами конкурсу Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів надіслано керівникам відповідних обласних прокуратур подання про їх призначення прокурорами-стажистами окружних прокуратур та особові справи кандидатів.

   З 07 серпня 2023 року по 06 жовтня 2023 року в Тренінговому центрі прокурорів України проведено первинну підготовку прокурорів-стажистів окружних прокуратур.

    З 09 по 11 жовтня 2023 року наказами керівників обласних прокуратур 66 прокурорів-стажистів допущені до проходження стажування в окружних прокуратурах.

Рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів
від 27 лютого 2024 року
№ 4дк-24 припинено спеціальну підготовку та участь в доборі за заявою прокурора-стажиста.

 

 Всі новини

07.07.2023 (зі змінами від 01.04.2024)