27.06.2023

Рішення №568дк-23


Про відмову у зарахуванні Бершавського О.В. до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур

 
кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів

РІШЕННЯ
№568дк-23

27 червня 2023

Київ

Про відмову у зарахуванні Бершавського О.В. до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур


Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (далі – Комісія), у складі: головуючого – Гнатіва А.Я., членів Комісії: Війтовича Л.М., Житного О.О., Отвіновського П.Л., Поліщука В.В., Стуконога О.І., Томак М.В., Цуркана М.І., Юзькова О.В., розглянувши інформацію щодо доброчесності кандидата на посаду прокурора Бершавського О.В.

 

ВСТАНОВИЛА:

 

Бершавський Олексій Валерійович для участі в доборі кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури, оголошеного рішенням Комісії від 08.06.2022 № 1дк-22, засобами електронного зв’язку подав до Комісії письмову заяву про участь в доборі кандидатів на посаду прокурора та необхідні документи, передбачені статтею 30 Закону України «Про прокуратуру».

За результатами кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури Бершавський О.В. отримав 115,56 балів. Рішенням Комісії від 09.05.2023 № 16дк-23 його включено до списку кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури, які успішно склали кваліфікаційний іспит.

Відповідно до частини п’ятої статті 32 Закону України «Про прокуратуру», пунктів 33, 82 Положення про порядок роботи відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, пункту 5.4 Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо проведення добору кандидатів на вакантну (тимчасово вакантну) посаду прокурора окружної прокуратури на адресу електронної пошти Бершавського О.В. 15.06.2023 направлено копію інформації, одержаної в порядку частини третьої статті 32 Закону України «Про прокуратуру», та роз’яснено право надати свої пояснення, спростувати чи заперечити вказану інформацію безпосередньо під час засідання Комісії.

Бершавський О.В. на засідання Комісії 27.06.2023 прибув, особисто надав пояснення та деякі уточнюючі документи.

Під час проведення співбесіди Бершавський О.В. не зміг достовірно пояснити походження грошових коштів, за які придбано майно, а саме земельну ділянку та автомобілі. Також надав недостовірні відомості щодо квартири, отриманої ним на підставі договору дарування. Факти недекларування об’єктів нерухомості за адресами його реєстрації та фактичного проживання, а також зайняття адвокатською діяльністю пояснив незнанням антикорупційного законодавства.

Комісією враховано пояснення кандидата щодо надання ним громадянам юридичної допомоги без документування своєї діяльності, отримання від них за вчинені дії подяк та дотримання ним податкового законодавства щодо здійснення цієї діяльності.

Окрім цього, у декларації доброчесності і родинних зв’язків за 2022 рік Бершавський О.В. не відобразив інформації про Бершавського Р.В., з яким мав родинні зв’язки та який обіймав у цей період посаду прокурора.

Таким чином Комісія дійшла консолідованого висновку, що Бершавський О.В. не пояснив та не спростував інформації, яка надійшла в порядку частини третьої статті 32 Закону України «Про прокуратуру», а тому така свідчить про його недоброчесність.

З огляду на викладене та з метою забезпечення формування резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур, керуючись пунктом 5.4 Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо проведення добору кандидатів на вакантну (тимчасово вакантну) посаду прокурора окружної прокуратури, статтями 29, 32 Закону України «Про прокуратуру, Комісія

 

 

ВИРІШИЛА:

 

 

1.Відмовити у зарахуванні до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур Бершавському Олексію Валерійовичу.

2.Про прийняте рішення повідомити Бершавського О.В.

3.Рішення Комісії може бути оскаржено до суду.


Головуючий

 

Андрій ГНАТІВ

 

 

 

 

 

 

Члени Комісії

 

Любомир ВІЙТОВИЧ

 

 

 

 

 

 

Олександр ЖИТНИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

Павло ОТВІНОВСЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

В’ячеслав ПОЛІЩУК

 

 

 

 

 

 

 

 

Олег СТУКОНОГ

 

 

Майя ТОМАК

 

 

 

 

Михайло ЦУРКАН

 

 

 

 

 

 

 

 

Олександр ЮЗЬКОВ