18.12.2023

Рішення №673дк-23


Про відмову у зарахуванні Бойчука О.В. до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур

 
кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів

РІШЕННЯ
№673дк-23

18 грудня 2023

Київ

Про відмову у зарахуванні Бойчука О.В. до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур


Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (далі – Комісія), у складі: головуючого – Гнатіва А.Я., членів Комісії: Війтовича Л.М., Житного О.О., Захарової О.С., Отвіновського П.Л., Стуконога О.І., Томак М.В., Цуркана М.І., Юзькова О.В., розглянувши інформацію щодо доброчесності кандидата на посаду прокурора Бойчука О.В.

ВСТАНОВИЛА:

         Бойчук Олександр Вікторович для участі в доборі кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури, оголошеного рішенням Комісії від 04 квітня 2023 року № 3дк-22, подав до Комісії письмову заяву про участь в доборі кандидатів на посаду прокурора та необхідні документи, передбачені статтею 30 Закону України «Про прокуратуру».

         За результатами кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури Бойчук О.В. отримав 123,27 балів. Рішенням Комісії від 06 вересня 2023 року № 650дк-23 (зі змінами) його включено до списку кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури, які успішно склали кваліфікаційний іспит.

         Вказане рішення опубліковано на офіційному вебсайті Комісії з роз’ясненням норм закону щодо права фізичних та юридичних осіб, громадських організацій подавати до Комісії інформацію щодо доброчесності кандидатів на посаду прокурора протягом одного місяця з дня офіційного оприлюднення списку кандидатів, які успішно склали кваліфікаційний іспит.

         Стосовно Бойчука О.В. до Комісії надійшла інформація від представників міжнародних організацій щодо правових підстав набуття права власності на автомобіль марки Mazda 6, 2014 року випуску, вартістю 367 065 грн, земельну ділянку площею 20 000 кв м, вартістю 5 643 грн, джерел походження вказаних грошових коштів та права користування квартирою у м. Харкові.

         Відповідно до частини п’ятої статті 32 Закону України «Про прокуратуру», пунктів 33, 82 Положення про порядок роботи відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, пункту 5.4 Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо проведення добору кандидатів на вакантну (тимчасово вакантну) посаду прокурора окружної прокуратури на адресу електронної пошти Бойчуку О.В. 27 листопада та 07 грудня 2023 року направлено копію інформації, одержаної в порядку частини третьої статті 32 Закону України «Про прокуратуру», та роз’яснено право надати свої пояснення, спростувати чи заперечити вказану інформацію безпосередньо під час засідання Комісії, проте кандидат вказаним правом не скористався.

На засідання Комісії 07 грудня 2023 року Бойчук О.В. не прибув, жодної інформації про причини неявки не надав. Того ж дня Комісією повторно викликано кандидата на 18 грудня 2023 року для надання пояснень та уточнюючих документів з викладених питань, проте 18 грудня 2023 року на засідання Комісії Бойчук О.В. також не прибув та направив листа про неможливість прийняття участі у зв’язку з особистими обставинами.

З огляду на викладене, Комісією враховано інформацію представників міжнародних організацій щодо набуття Бойчуком О.В. права власності на автомобіль марки Mazda 6, 2014 року випуску, вартістю 367 065 грн, земельну ділянку площею 20 000 кв м, розташовану у смт Срібне Чернігівської області, вартістю 5 643 грн, а також відсутність пояснень кандидата щодо джерел походження грошових коштів на їх придбання, ненадання Бойчуком О.В. підтверджуючих документів з цих питань.

Крім того, Комісією прийнято до уваги відсутність інформації та підтверджуючих документів щодо права користування з 2019 року квартирою у м. Харкові, площею 68,6 кв м, яка належить третій особі.

Дослідивши наявні матеріали Комісія дійшла консолідованого висновку, що інформація, яка надійшла від представників міжнародних організацій в порядку частини третьої статті 32 Закону України «Про прокуратуру» свідчить про недоброчесність Бойчука О.В.

         З огляду на викладене та з метою забезпечення формування резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур, керуючись статтями 29, 32, 77, 78 Закону України «Про прокуратуру», пунктом 5.4 Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо проведення добору кандидатів на вакантну (тимчасово вакантну) посаду прокурора окружної прокуратури, Комісія

ВИРІШИЛА:

 1. Відмовити у зарахуванні до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур Бойчуку Олександру Вікторовичу.

2. Про прийняте рішення повідомити Бойчука О.В.

3. Рішення Комісії може бути оскаржено до адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.


Головуючий

 

Андрій ГНАТІВ

 

 

 

 

 

 

Члени Комісії

 

Любомир ВІЙТОВИЧ

 

 

Олександр ЖИТНИЙ

 

 

 

 

 

 

Олена ЗАХАРОВА

 

 

Павло ОТВІНОВСЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

Олег СТУКОНОГ

 

 

Майя ТОМАК

 

 

 

 

 

 

Михайло ЦУРКАН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Олександр ЮЗЬКОВ