07.12.2023

Рішення №672дк-23


Про відмову у зарахуванні Авраменка В.С. до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур

 
кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів

РІШЕННЯ
№672дк-23

07 грудня 2023

Київ

Про відмову у зарахуванні Авраменка В.С. до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур


Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (далі – Комісія), у складі: головуючого – Гнатіва А.Я., членів Комісії: Житного О.О., Захарової О.С., Отвіновського П.Л., Поліщука В.В., Стуконога О.І., Томак М.В., Цуркана М.І., Юзькова О.В., розглянувши інформацію щодо доброчесності кандидата на посаду прокурора Авраменка В.С.

 

ВСТАНОВИЛА:

 

         Авраменко Владислав Сергійович для участі в доборі кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури, оголошеного рішенням Комісії від 04 квітня 2023 року № 3дк-22, засобами електронного зв’язку подав до Комісії письмову заяву про участь в доборі кандидатів на посаду прокурора та необхідні документи, передбачені статтею 30 Закону України «Про прокуратуру».

         За результатами кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури Авраменко В.С. отримав 113,22 бали. Рішенням Комісії від 06 вересня 2023 року № 650дк-23 його включено до списку кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури, які успішно склали кваліфікаційний іспит.

         Вказане рішення опубліковано на офіційному вебсайті Комісії з роз’ясненням норм закону щодо права фізичних та юридичних осіб, громадських організацій подавати до Комісії інформацію щодо доброчесності кандидатів на посаду прокурора протягом одного місяця з дня офіційного оприлюднення списку кандидатів, які успішно склали кваліфікаційний іспит.

         Стосовно Авраменка В.С. до Комісії надійшла інформація від Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора про факт вилучення 20 жовтня 2017 року працівниками поліції у нього наркотичного засобу – канабісу та інформація від представників міжнародних організацій щодо притягнення Авраменка В.С. до адміністративної відповідальності.

         Відповідно до частини п’ятої статті 32 Закону України «Про прокуратуру», пунктів 33, 82 Положення про порядок роботи відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, пункту 5.4 Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо проведення добору кандидатів на вакантну (тимчасово вакантну) посаду прокурора окружної прокуратури на адресу електронної пошти Авраменка В.С. 27 листопада 2023 року направлено копію інформації, одержаної в порядку частини третьої статті 32 Закону України «Про прокуратуру», та роз’яснено право надати свої пояснення, спростувати чи заперечити вказану інформацію безпосередньо під час засідання Комісії.

         Авраменко В.С. на засідання Комісії 07 грудня 2023 року прибув, особисто надав пояснення та деякі уточнюючі документи.

         Зокрема, щодо причетності до кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, підтвердив факт затримання його разом з товаришем та доставлення у відділок працівниками поліції. Згорток, імовірно з наркотичним засобом, бачив біля службового автомобіля працівників поліції. Однак йому невідомо, що він був фігурантом у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 309 КК України. У вказаному кримінальному провадженні його жодного разу не викликали працівники поліції, слідчі дії за його участю не проводились, в межах цього кримінального провадження будь-які експертизи не призначались.

Авраменко В.С. також пояснив, що на теперішній час не вживає наркотичні засоби, однак, вживав раніше, під час навчання в школі. Ствердив, що факт невживання ним наркотичних засобів підтверджено відповідними медичними довідками про проходження профілактичних наркологічних оглядів за минулі роки, які він подавав для участі в конкурсах на зайняття посад в інших правоохоронних органах.

         З приводу притягнення до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, Авраменко В.С. пояснив, що не має жодного відношення до скоєння адміністративних правопорушень. Упродовж 2021 року не мав у власності та не користувався автомобілем марки «Volkswagen» без переднього номерного знаку. Висловив припущення, що зазначені адміністративні правопорушення можуть бути вчинені іншою особою, ймовірно його однофамільцем.

Заслухавши пояснення Авраменка В.С. Комісія дійшла консолідованого висновку, що він не спростував інформації, яка надійшла в порядку частини третьої статті 32 Закону України «Про прокуратуру», зокрема в частині причетності до кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, проявив нещирість та підтвердив, що раніше вживав наркотичні речовини, а тому така інформація свідчить про його недоброчесність.

         З огляду на викладене та з метою забезпечення формування резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур, керуючись статтями 29, 32, 77, 78 Закону України «Про прокуратуру, пунктом 5.4 Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо проведення добору кандидатів на вакантну (тимчасово вакантну) посаду прокурора окружної прокуратури, Комісія

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Відмовити у зарахуванні до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур Авраменку Владиславу Сергійовичу.

              2. Про прийняте рішення повідомити Авраменка В.С.

         3. Рішення Комісії може бути оскаржено до адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

 


Головуючий

 

Андрій ГНАТІВ

 

 

 

Члени Комісії

 

 

 

 

Олександр ЖИТНИЙ

 

 

 

 

Олена ЗАХАРОВА

 

 

 

 

 

 

Павло ОТВІНОВСЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

В’ячеслав ПОЛІЩУК

 

 

 

 

 

 

 

 

Олег СТУКОНОГ

 

 

Майя ТОМАК

 

 

 

 

Михайло ЦУРКАН

 

 

 

 

 

 

 

 

Олександр ЮЗЬКОВ