21.12.2023

Рішення №674дк-23


Про відмову у зарахуванні Врублівського П.В. до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур

 
кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів

РІШЕННЯ
№674дк-23

21 грудня 2023

Київ

Про відмову у зарахуванні Врублівського П.В. до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур


Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (далі – Комісія), у складі: головуючого – Гнатіва А.Я., членів Комісії: Війтовича Л.М., Житного О.О., Захарової О.С., Отвіновського П.Л., Стуконога О.І., Томак М.В., Цуркана М.І., Юзькова О.В., розглянувши інформацію щодо доброчесності кандидата на посаду прокурора Врублівського П.В.

 

ВСТАНОВИЛА:

 

Врублівський Павло Віталійович для участі в доборі кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури, оголошеного рішенням Комісії від 04 квітня 2023 року № 3дк-22, подав до Комісії письмову заяву про участь в доборі кандидатів на посаду прокурора та необхідні документи, передбачені статтею 30 Закону України «Про прокуратуру».

 

          За результатами кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури Врублівський П.В. отримав 124,9 бали. Рішенням Комісії від 06 вересня 2023 року № 650дк-23 (зі змінами) його включено до списку кандидатів на посаду прокурора окружної прокуратури, які успішно склали кваліфікаційний іспит.

 

          Вказане рішення опубліковано на офіційному вебсайті Комісії з роз’ясненням норм закону щодо права фізичних та юридичних осіб, громадських організацій подавати до Комісії інформацію щодо доброчесності кандидатів на посаду прокурора протягом одного місяця з дня офіційного оприлюднення списку кандидатів, які успішно склали кваліфікаційний іспит.

 

          Cтосовно Врублівського П.В. до Комісії надійшла інформація від представників міжнародних організацій щодо правових підстав набуття ним 30 листопада 2022 року права власності на автомобіль Volkswagen Passat, 2016 року випуску, вартістю 580 000 грн., джерел походження грошових коштів на його придбання, декларування ним у 2022 році готівкової валюти на суму 20 000 доларів США та 5 000 євро, а також інформація Національного агентства з питань запобігання корупції з приводу неналежного декларування майна та встановлених розбіжностей у декларації.

 

          Відповідно до частини п’ятої статті 32 Закону України «Про прокуратуру», пунктів 33, 82 Положення про порядок роботи відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, пункту 5.4 Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо проведення добору кандидатів на вакантну (тимчасово вакантну) посаду прокурора окружної прокуратури на адресу електронної пошти Врублівського П.В. 11 грудня 2023 року направлено копію інформації, одержаної в порядку частини третьої статті 32 Закону України «Про прокуратуру», та роз’яснено право надати свої пояснення, спростувати чи заперечити вказану інформацію безпосередньо під час засідання Комісії.

 

Врублівський П.В. на засідання Комісії 21 грудня 2023 року прибув, особисто надав пояснення та деякі уточнюючі документи.

 

Під час проведення співбесіди Врублівський П.В. не зміг достовірно пояснити джерело походження готівкових коштів в іноземній валюті, зазначених ним у розділі 12 «Грошові активи» декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

 

Окрім цього, кандидат під час пояснення факту придбання ним автомобіля марки Volkswagen Golf, 2014 року випуску, вартістю 498 555 грн. проявив нещирість щодо джерела походження коштів, за які придбано автомобіль, оскільки сума задекларованих ним готівкових коштів на кінець звітного періоду не зменшилась.

 

З приводу відображення у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, недостовірних відомостей, що стосуються майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, і можуть відрізнятися від достовірних на суму, яка перевищує 100 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установлених на день подання такої декларації, а саме на загальну суму 305 000 грн., пояснив, що він допустив помилку при заповненні декларації, яка призвела до неналежного декларування майна.

 

Також надані Комісії кандидатом копії договорів дарування грошових коштів від 12 липня 2021 року між дарувальниками та Врублівським П.В. не відповідають встановленим Цивільним Кодексом України вимогам щодо засвідчення в нотаріальному порядку, а доказів походження подарованих йому матір’ю грошових коштів у сумі 150 000 грн. не надано.

 

Таким чином Комісія дійшла консолідованого висновку, що Врублівський П.В. не пояснив та не спростував інформації, яка надійшла в порядку частини третьої статті 32 Закону України «Про прокуратуру», що свідчить про його нещирість та недоброчесність.

 

Окрім цього, за результатами спеціальної перевірки Комісія ухвалила рішення про виявлення відомостей, які не відповідають встановленим законодавством вимогам для зайняття Врублівським Павлом Віталійовичем посади, яка передбачає зайняття відповідального або особливо відповідального становища, або посади з підвищеним корупційним ризиком.

 

З огляду на викладене та з метою забезпечення формування резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур, керуючись статтями 29, 32, 77, 78 Закону України «Про прокуратуру, пунктом 5.4 Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо проведення добору кандидатів на вакантну (тимчасово вакантну) посаду прокурора окружної прокуратури, Комісія

 

ВИРІШИЛА:

     1. Відмовити у зарахуванні до резерву на заміщення вакантних посад прокурорів окружних прокуратур Врублівському Павлу Віталійовичу.

 

     2. Про прийняте рішення повідомити Врублівського П.В.

 

     3. Рішення Комісії може бути оскаржено до суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.


Головуючий

 

Андрій ГНАТІВ

 

 

 

 

 

 

Члени Комісії

 

Любомир ВІЙТОВИЧ

 

 

 

 

 

 

Олександр ЖИТНИЙ

 

 

 

 

Олена ЗАХАРОВА

 

 

 

 

 

 

Павло ОТВІНОВСЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

Олег СТУКОНОГ

 

 

Майя ТОМАК

 

 

 

 

Михайло ЦУРКАН

 

 

 

 

 

 

 

 

Олександр ЮЗЬКОВ