Новини та оголошення

Оголошення

Шановні кандидати!


У зв’язку зі значною кількістю звернень, які надходять до відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження (далі – Комісія), продовжуємо надавати відповіді на найбільш поширені запитання.

 

        1.        Чи надавати копії декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, та в якій спосіб?

         Відповідно до пункту 10 частини першої статті 30 Закону України «Про прокуратуру» для участі в доборі кандидатів на посаду прокурора особа подає копію декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, що подана відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

         Комісія не має повноважень переглядати законодавчі вимоги, зокрема, змінювати передбачений Законом перелік документів, які необхідно подати для участі в доборі кандидатів на посаду прокурора. Для отримання зазначеної декларації пропонуємо скористатися можливостями Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (розділ «Мої документи»).       

 

2.        На який момент визначається наявність або відсутність в особи, яка виявила бажання стати прокурором, стажу роботи в галузі права не менше двох років?

Наявність або відсутність в особи, яка виявила бажання стати прокурором, стажу роботи в галузі права не менше двох років, що є однією з вимог до кандидата на посаду прокурора, визначається на момент подання такою особою заяви та документів для участі в доборі кандидатів на посаду прокурора.

 Як вбачається з пунктів 2 та 3 частини першої статті 29 Закону України «Про прокуратуру», після подання особами, які виявили бажання стати прокурором, заяви та документів для участі в доборі, Комісія здійснює на основі поданих кандидатами на посаду прокурора документів перевірку відповідності осіб вимогам, установленим для кандидата на посаду прокурора. Такі вимоги передбачено, зокрема, частиною першою статті 27 Закону України «Про прокуратуру», згідно з якою прокурором окружної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше двох років та володіє державною мовою.

Для визначення, чи відноситься стаж роботи на певній посаді до стажу роботи в галузі права, пропонуємо ознайомитися з рішенням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів від 07 лютого 2018 року № 30дк-18 «Про затвердження переліку посад, обіймання яких зараховується до стажу роботи в галузі права» (https://kdkp.gov.ua/decision/2018/02/07/611).

 

3.        Яким чином засвідчувати копію трудової книжки, якщо її видано на руки працівнику, а роботодавець знаходиться на тимчасово окупованій території?

         Йдучи на зустріч інтересам осіб, які виявили бажання стати прокурорами, Комісією 15 червня 2022 року прийнято рішення № 65зп-22, яким внесено зміни до Положення про порядок розгляду питань та підготовки матеріалів щодо проведення добору кандидатів на вакантну (тимчасово вакантну) посаду прокурора окружної прокуратури, затвердженого рішенням від 26 жовтня 2021 року № 11зп-21 (із змінами).

         Зокрема, пункт 3.6 розділу ІІІ зазначеного Положення доповнено новим абзацом такого змісту: «За відсутності можливості доступу до місця роботи внаслідок перебування роботодавця на тимчасово окупованій території або в районі ведення бойових дій особа надсилає копію трудової книжки, яку засвідчує кваліфікованим електронним підписом (у разі надсилання документів засобами поштового зв’язку – власноручним підписом)».

 

4.        У якій формі подавати заяву про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання?

 

         Комісією не затверджено зразка або типової форми вказаної заяви. Її слід складати у довільній формі із зазначенням відповідної інформації про наявність (або відсутність) заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

        

5.        За який рік подавати декларацію доброчесності та родинних зв’язків?

         Відповідно до абзацу чотирнадцятого частини першої статті 30 Закону України «Про прокуратуру» форма і зміст декларації доброчесності та родинних зв’язків затверджена Генеральним прокурором та розміщена на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора за посиланням: https://www.gp.gov.ua/ua/posts/vidpovidnij-organ-sho-zdijsnyuye-disciplinarne-provadzhennya.

         Ураховуючи, що рішення про проведення добору кандидатів на посаду прокурора прийнято відповідним органом, що здійснюється дисциплінарне провадження, у поточному році та в цьому ж році подаються документи для участі в зазначеному доборі, декларацію доброчесності та родинних зв’язків слід подавати за 2022 рік.

 

6.        Яким чином в доборі кандидатів на посаду прокурора можуть взяти участь особи, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, або з різних причин не мають доступу до документів, які необхідно подати для участі в доборі?

         Закон України «Про прокуратуру» встановлює єдиний порядок участі осіб в доборі кандидатів на посаду прокурора (шляхом подання заяви і документів, передбачених цим Законом) та перелік документів, які подаються для участі в доборі особами, які виявили бажання стати прокурором, передбачений частиною першою статті 30 Закону України «Про прокуратуру».

         Комісія не уповноважена переглядати законодавчі вимоги, змінюючи зазначені порядок та перелік документів.

         Одночасно інформуємо, що особи, які перебувають на тимчасово окупованій території та у зв’язку з цим не мають можливості взяти участь в доборі кандидатів на посаду прокурора, зможуть реалізувати своє право під час наступного добору.