Міжнародна Діяльність

24 квітня відбулась презентація Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення, відбудова» (2023-2026)

24 квітня 2023 року голова Комісії Андрій Гнатів та секретар Комісії Майя Томак взяли участь у презентації Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення, відбудова» (2023-2026).

Після початку повномасштабної агресії росії проти України та подальшого рішення Комітету міністрів виключити російську федерацію з організації Рада Європи невідкладно скорегувала свою підтримку Україні. План дій підготовлено в тісній співпраці з українською владою у відповідь на прагнення і рішучість влади й народу України брати участь у відновленні країни.

План дій ґрунтується на досягненнях України в частині дотримання стандартів Ради Європи з дотримання прав людини, верховенства права й демократії, особливо в межах попереднього Плану дій на 2018-2022 роки та Пріоритетних правках до нього і спрямований на подальшу підтримку зусиль України щодо виконання своїх зобов’язань як держави-члена Ради Європи.

План дій Ради Європи на 2023-2026 роки передбачає задоволення невідкладних і середньострокових потреб країни, підтримку програми реформ у рамках Європейської перспективи України з тим, щоб поєднати європейську перспективу та процес відновлення України, відповідно до рішення Європейської Ради від 23 червня 2022 року надати Україні статус кандидата в ЄС, а також зобов’язань, взятих на Міжнародній конференції з питань відновлення України в Лугано (Швейцарія) 4-5 липня 2022 року.

Зокрема, План дій передбачає заходи із сприяння органам державної влади в частині подальшого зміцнення інституційної незалежності прокуратури та процесуальної автономії прокурорів, включно з ефективним функціонуванням Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та органів прокурорського самоврядування.

План дій передбачає чотирирічну програму співпраці та забезпечує гнучкість, необхідну для реагування на мінливі потреби у поточному нестабільному контексті та середовищі високого ризику. Успіх виконання завдань Плану оцінюватиметься спільно Радою Європи та органами державної влади.