27.03.2025

Рішення №55дп-25


Про закриття дисциплінарного провадження стосовно прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Чернівецької області Петричука О.А.

 
кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів

РІШЕННЯ
№55дп-25

27 березня 2025

Київ

Про закриття дисциплінарного провадження стосовно прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Чернівецької області Петричука О.А.


Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів, у складі: головуючого Радзівона М.О., членів – Бобровник С.В., Булулукова О.Ю., Гарбузи Н.В., Коваль К.П., Куриленка Д.В., Мавроді В.В., Мнишенко Є.С., Степанової Т.В., розглянувши висновок про відсутність дисциплінарного проступку в діях прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Чернівецької області Петричука О.А. у дисциплінарному провадженні      № 07/3/2-872дс-103дп-24,

В С Т А Н О В И Л А:

 

1. Відомості про прокурора, стосовного якого здійснюється дисциплінарне провадження

Петричук Олександр Анатолійович в органах прокуратури працює з серпня 1999 року, а з 14 січня 2016 року до цього часу – на посаді прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Чернівецької області.

Присягу працівника прокуратури склав 02 лютого 2011 року.

З положеннями Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів ознайомлений 01 серпня 2017 року.

Характеризується позитивно. Дисциплінарних стягнень не має.

2. Відомості щодо етапів дисциплінарного провадження

 

До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (далі – Комісія) 23 грудня 2024 року надійшла дисциплінарна скарга виконувача обов’язків керівника Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора Дзюби І.І. про вчинення прокурором Петричуком О.А. дисциплінарного проступку

Автоматизованою системою розподілу дисциплінарних скарг для  вирішення питання про відкриття дисциплінарного провадження дисциплінарну скаргу розподілено члену Комісії Гарбузі Н.В., якою 24 грудня 2024 року прийнято рішення про відкриття дисциплінарного провадження                    № 07/3/2-872дс-103дп-24 та проведено перевірку викладених у ній обставин.

За результатами перевірки членом Комісії Гарбузою Н.В. 10 березня 2025 року складено висновок про відсутність дисциплінарного проступку в діях прокурора Петричука О.А., який разом з матеріалами дисциплінарного провадження передано на розгляд Комісії.

Скаржника та прокурора Петричука О.А. своєчасно та належним чином повідомлено про час і місце проведення засідання Комісії.

Від скаржника у засіданні Комісії 27 березня 2025 року взяв участь представник скаржника – прокурор відділу запобігання правопорушенням в органах прокуратури управління внутрішньої безпеки Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора ОСОБА 1, який підтримав викладені у дисциплінарній скарзі доводи, надав пояснення та відповіді на запитання членів Комісії.

Комісією задоволено клопотання скаржника про надання дозволу на оскарження рішення Комісії до Вищої ради правосуддя у випадку прийняття рішення про закриття дисциплінарного провадження.

Присутній на засіданні Комісії прокурор Петричук О.А. заперечив викладені у дисциплінарні скарзі доводи, погодився з висновком члена Комісії та підтвердив свої пояснення, надані під час дисциплінарного провадження, надав додаткові пояснення та відповіді на запитання членів Комісії.

 

3. Зміст дисциплінарної скарги

 

Прокурор Петричук О.А. згідно з вимогами частини 5 статті 19 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII (далі – Закон № 1697- VII) зобов’язаний щорічно проходити таємну перевірку доброчесності.

Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів, затвердженого наказом Генерального прокурора № 293 від 29.12.2022 (далі – Порядок), кожен прокурор щороку з 01 січня до 31 березня (включно) зобов’язаний особисто подавати декларацію доброчесності прокурора (далі – Декларація) за встановленими формою та правилами.

Пунктом 5 Розділу ІІ цього Порядку передбачено, що особи, поновлені на посаді прокурора за рішенням суду, подають Декларацію впродовж 30 календарних днів після дати їх ознайомлення з відповідним наказом про поновлення на посаді.

Наказом керівника Чернівецької обласної прокуратури від 22 липня 2024 року, на підставі рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 17 липня 2024 року, Петричук О.А. поновлений на посаді прокурора відділу прокуратури Чернівецької області. Із зазначеним наказом він ознайомлений 22 липня 2024 року.

Прокурор Петричук О.А. вимоги пункту 5 Розділу ІІ Порядку проігнорував та дії, спрямовані на своєчасну подачу Декларації у строк до 22 серпня 2024 року не вчинив.

За таких обставин скаржник вважав, що в діях прокурора Петричука О.А. вбачаються ознаки дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 5 (вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури) частини першої статті 43 Закону № 1697- VII.

          4. Обставини, встановлені під час дисциплінарного провадження

         Заслухавши доповідача  –  члена Комісії Гарбузу Н.В., прокурора  Петричука О.А.,  представника скаржника ОСОБА 1, вивчивши висновок, дослідивши матеріали перевірки, встановлено таке.

Наказом керівника Чернівецької обласної прокуратури від 15 листопада 2023 року № 724-к прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Чернівецької області Петричука О.А. звільнено з займаної посади та органів прокуратури, на підставі підпункту 2 пункту 19 розділу ІІ «Прикінцеві і перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» з 16 листопада 2023 року, у зв’язку з рішенням Шістнадцятої кадрової комісії з атестації прокурорів від 19 жовтня 2023 року № 5 про неуспішне проходження Петричуком О.А. атестації.

Надалі, на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 17 липня 2024 року (справа № (конфіденційна інформація), наказом керівника Чернівецької обласної прокуратури від 22 липня 2024 року № 625-к Петричука О.А. поновлено на посаді прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Чернівецької області з 17 листопада 2023 року.

З наказом про поновлення на посаді Петричук О.А. ознайомлений 22 липня  2024 року.

Згідно з вимогами частини п’ятої статті 19 Закону № 1697- VII прокурор Петричук О.А. зобов’язаний щорічно проходити таємну перевірку доброчесності.

Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів, прокурор повинен щороку з 01 січня до 31 березня (включно) особисто шляхом заповнення на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора подавати декларацію доброчесності за встановленими формою та правилами, визначеними додатком 1 до Порядку, надавши правдиві відповіді у формі «Підтверджую» або «Не підтверджую» на запитання, що стосуються або можуть стосуватися його доброчесності, а у випадках, визначених Порядком, декларацією і правилами її заповнення, навести додаткові відомості.

Відповідно до пункту 5 Розділу ІІ цього Порядку особи, поновлені на посаді прокурора за рішенням суду, подають Декларацію впродовж 30 календарних днів після дати їх ознайомлення з відповідним наказом про поновлення на посаді.

Також, відповідно до пункту 6 Розділу ІІ цього Порядку, посадова особа органу прокуратури, яка ознайомила прокурора з наказом про поновлення в органах прокуратури, одночасно повідомляє йому про обов’язок і строки подання Декларації.

Відповідно до пункту 7 розділу ІІ Порядку, несвоєчасне подання прокурором декларації без поважних причин вважається невиконанням обов’язку, передбаченого частиною п’ятою статті 19 Закону № 1697-VII, та може бути підставою для ініціювання дисциплінарної відповідальності прокурора.

Згідно з пунктом 2 розділу І Порядку організації роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури України від 13 квітня 2017 року № 111, неподання або несвоєчасне подання прокурором без поважних причин анкети доброчесності прокурора належить до дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури.

Крім того, згідно з пунктом 5 частини першої статті 43 Закону № 1697- VII, вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури, є окремою підставою притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності.

Таким чином після поновлення 22 липня 2024 року Петричука О.А. на посаді прокурора відділу прокуратури Чернівецької області та ознайомлення того ж дня з наказом про поновлення на посаді, Петричук О.А. був зобов’язаний подати Декларацію впродовж 30 календарних днів після його ознайомлення з цим наказом.

Однак, під час поновлення Петричука О.А. на займаній посаді 22 липня 2024 року, головним спеціалістом відділу кадрової роботи та державної служби Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА 2 не дотримано вимог пункту 6 Розділу ІІ Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів в частині ознайомлення Петричука О.А. з вимогами цього Порядку та йому не повідомлено про обов’язок і строки подання Декларації.

Оскільки Петричук О.А. не був ознайомлений з вимогами цього Порядку та не повідомлений про обов’язок і строки подання Декларації, у період з 22 липня 2024 року до 22 серпня 2024 року дії, спрямовані на подачу Декларації впродовж 30 календарних днів після ознайомлення з відповідним наказом, він не вчиняв та до Чернівецької обласної прокуратури з повідомленнями про об’єктивну неможливість своєчасного подання декларації доброчесності прокурора не звертався.

Згідно відомостей, що містяться у підсистемі перевірки декларацій доброчесності прокурора, Петричук О.А. в період з 22 липня 2024 року до 22 серпня 2024 року (включно) в особистий кабінет користувача системи  не заходив.

Перший вхід здійснив 10 вересня 2024 року о 18 год 40 хв і того ж дня о 18 год 47 хв заповнив та подав Декларацію доброчесності прокурора за період з 01.01.2023 року до 10.09.2024 року.

З часу поновлення на посаді Петричук О.А. перебував: з 22 липня 2024 року до 29 липня 2024 року та з 13 серпня 2024 року до 30 серпня 2024 року на роботі, з 30 липня 2024 року до 12 серпня 2024 року на лікарняному, а з 02 вересня до 16 вересня 2024 року у відпустці.

Генеральною інспекцією, у зв’язку із виявленням факту неподання Петричуком О.А. упродовж встановленого періоду Декларації доброчесності, 02 вересня 2024 року через систему електронного документообігу до Чернівецької обласної прокуратури направлено запит № 17/1/1-70629ВИХ-24 щодо причин її неподання для вручення Петричуку О.А..

Оскільки Петричук О.А. з 02 вересня до 16 вересня 2024 року перебував у відпустці, працівниками кадрового підрозділу Чернівецької обласної прокуратури у телефонному режимі його повідомлено про необхідність та строк подання ним Декларації доброчесності прокурора, після чого він здійснив  10 вересня 2024 року о 18 год 40 хв вхід в особистий кабінет користувача системи та цього ж дня о 18 год 47 хв заповнив і подав Декларацію доброчесності прокурора за період з 01.01.2023 року до 10.09.2024 року.

 

5. Пояснення прокурора

         Згідно з поясненнями Петричука О.А., наданими у дисциплінарному провадженні, вбачається, що згідно з наказом керівника Чернівецької обласної прокуратури від 22.07.2024 № 625к, на підставі рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 17.07.2024, він поновлений на посаді прокурора відділу прокуратури Чернівецької області, яку обіймав до його звільнення 15.11.2023.

         Вважає безпідставними доводи скаржника про порушення ним вимог Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів, затвердженого наказом Генерального прокурора № 293 від 29.12.2022, зокрема пункту 5 Розділу ІІ цього Порядку щодо подання анкети доброчесності прокурора.  

         Так, після поновлення на посаді 22.07.2024 та перебування на роботі у період з 22 до 29 липня 2024 року та з 14 до 30 серпня 2024 року, працівниками відділу роботи з кадрами та державної служби обласної прокуратури його не ознайомлено з вимогами цього Порядку, які стосувалися його обов’язку і строків подання Декларації доброчесності прокурора. 

         На час перебування Петричука О.А. з 02.09.2024 до 16.09.2024 у відпустці, після надходження до Чернівецької обласної прокуратури запиту від 02.09.2024 щодо причин неподання ним Декларації, працівники кадрового підрозділу обласної прокуратури в телефонному режимі повідомили Петричука О.А. про необхідність та строк подання ним Декларації, яку надалі ним подано 10.09.2024.

         Вказав, що скаржник, зазначаючи про подання Петричуком О.А. 17.02.2023 Декларації та його обізнаність з вимогами Порядку, не взяв до уваги  поновлення Петричука О.А. на посаді 22.07.2024, тобто через 1 рік 5 місяців з моменту останнього подання Декларації.

         Петричук О.А. несвоєчасне подання Декларації пов’язує з тим, що у період з 15.11.2023 до 22.07.2024 він не працював та на момент поновлення на посаді не  ознайомлений з вимогами Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів. Перебуваючи поза штатом він не отримав в органах прокуратури Кваліфікованого електронного підпису (КЕП) для роботи, у тому числі в електронних системах. Ним отримано у 2023 році лише цифровий підпис (ЕПЦ) «Приватбанк» для подачі декларації про доходи під час звільнення, який ним використано для подачі 10.09.2024 Декларації доброчесності прокурора.

         Пояснив, що офіційно не звертався до уповноваженого підрозділу органів прокуратури із зазначенням причин, які об’єктивно унеможливили у встановлений Порядком термін подати Декларацію, оскільки при поновленні на посаді не був належним чином ознайомлений з вимогами Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів.

         З огляду на викладене Петричук О.А., вважає, що дисциплінарна скарга про вчинення ним дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 5 частини першої статті 43 Закону України «Про прокуратуру», є необґрунтованою. У його діях відсутній будь-який умисел на несвоєчасне подання Декларації доброчесності прокурора та ним жодним чином не порушено норми чинного законодавства – Закону України «Про прокуратуру», Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів, тому просить дисциплінарне провадження стосовно нього закрити за відсутності в його діях складу дисциплінарного проступку.                 

 

6. Правові джерела, що підлягають застосуванню, та мотиви ухваленого Комісією рішення

При наданні юридичної оцінки діям прокурора Петричука О.А., Комісія виходить з наступного.

Правові засади організації і діяльності прокуратури України, статус прокурорів, загальні права і обов’язки прокурора визначено Законом № 1697- VII.

Згідно з пунктами 3, 4 частини четвертої статті 19 Закону № 1697-VII прокурор зобов’язаний діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України, а також додержуватись правил прокурорської етики, зокрема, не допускати поведінки, яка дискредитує його як представника прокуратури та може зашкодити авторитету прокуратури.

Відповідно до вимог статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 2 розділу I Порядку організації роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури України, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 13 квітня 2017 року за № 111 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 травня 2017 року за № 623/30491 (далі – Порядок № 111), встановлено вичерпний перелік таких дій: вчинення дій, що містять ознаки корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших кримінальних правопорушень; керування транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або відмова від проходження огляду з метою виявлення стану сп’яніння та ненадання документів, які підтверджують, що прокурор не перебував у такому стані; неподання або несвоєчасне подання прокурором без поважних причин анкети доброчесності прокурора; подання в анкеті доброчесності прокурора недостовірних (у тому числі неповних) тверджень; умисне приховування достовірної інформації про вчинення іншим прокурором дій, що порушують Присягу прокурора чи вимоги Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів; протиправні позаслужбові стосунки – використання прокурором своїх службових повноважень або службового статусу та пов’язаних із цим можливостей на користь своїх приватних інтересів або приватних інтересів третіх осіб; порушення прокурором вимог, заборон та обмежень, встановлених Законами України «Про запобігання корупції», «Про прокуратуру».

Статтею 4 Кодексу професійної етики та поведінки прокурорів (далі  –  Кодекс) визначено основні принципи професійної етики та поведінки прокурорів, до яких, зокрема, відносяться верховенство права та законність; професійна честь і гідність, формування довіри до прокуратури; доброчесність, зразковість поведінки та дисциплінованість.

Статті 11, 16, 19 та 21 Кодексу зобов’язують прокурора постійно дбати про свою компетентність, професійну честь і гідність, бути взірцем доброчесності, діяти на підставі закону, не допускати будь-яких проявів, які можуть створити враження корупційних, дій і поведінки, які можуть зашкодити його репутації та авторитету прокуратури, викликати негативний суспільний резонанс.

Відповідно до частини п’ятої статті 19 Закону № 1697-VII прокурор зобов’язаний щорічно проходити таємну перевірку доброчесності.

Подання декларації доброчесності врегульовано Порядком № 293.

Пунктами 1, 2 розділу ІІ Порядку № 293 передбачено, що щорічна таємна перевірка доброчесності прокурорів проводиться на підставі частини п’ятої статті 19 Закону № 1697-VII; проходження таємної перевірки доброчесності полягає у щорічному поданні прокурором декларації доброчесності.

Пунктом 3 розділу ІІ Порядку № 293 встановлено, що кожен прокурор щороку з 01 січня до 31 березня (включно) зобов’язаний особисто шляхом заповнення на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора подати декларацію доброчесності за формою і правилами, визначеними додатком 1 до  Порядку.

Відповідно до пункту 5 Розділу ІІ цього Порядку особи, поновлені на посаді прокурора за рішенням суду, подають Декларацію впродовж 30 календарних днів після дати їх ознайомлення з відповідним наказом про поновлення на посаді.

Також, пунктом 6 Розділу ІІ цього Порядку встановлено, що посадова особа органу прокуратури, яка ознайомила прокурора з наказом про поновлення в органах прокуратури, одночасно повідомляє йому про обов’язок і строки подання Декларації.

Згідно з пунктом 7 розділу ІІ Порядку № 293 неподання, несвоєчасне подання прокурором декларації доброчесності без поважних причин вважається невиконанням обов’язку, передбаченого частиною п’ятою статті 19 Закону № 1697- VII, та може бути підставою для ініціювання дисциплінарної відповідальності прокурора.

У статті 43 Закону № 1697-VII підставами для притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності є, зокрема, вчинення дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури.

Надаючи оцінку встановленим під час перевірки у дисциплінарному провадженні обставинам, Комісія вважає, що доводи дисциплінарної скарги не знайшли свого підтвердження.

Дисциплінарне провадження стосовно прокурора Петричука О.А. відкрито у зв’язку з вчиненням ним дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури.

При наданні оцінки обставинам цього дисциплінарного провадження  Комісії діє виключно в межах компетенції, встановленої Законом № 1697-VII, тобто надає оцінку тим фактам, які можуть свідчити про наявність або відсутність в діях прокурора складу дисциплінарного проступку та ступінь його вини.

Згідно із сталою практикою Комісії дисциплінарним проступком прокурора необхідно вважати протиправну, винну дію або бездіяльність, прийняття рішення чи його неприйняття, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні прокурором своїх посадових обов’язків та інших вимог, встановленими Законом України «Про прокуратуру» та іншими нормативно-правовими актами, за яке до нього може бути застосоване дисциплінарне стягнення.

Тому, зазначені у дисциплінарній скарзі дії прокурора Петричука О.А. слід розглядати через призму їх відповідності чи невідповідності вимогам законів та нормативно-правових актів.

Пунктами 1, 2 розділу ІІ Порядку № 293 передбачено, що щорічна таємна перевірка доброчесності прокурорів проводиться на підставі частини п’ятої статті 19 Закону № 1697-VII; проходження таємної перевірки доброчесності полягає у щорічному поданні прокурором декларації доброчесності.

Відповідно до пункту 3 розділу ІІ Порядку № 293 прокурор повинен щороку з 01 січня до 31 березня (включно) особисто шляхом заповнення на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора подавати декларацію доброчесності за формою і правилами, визначеними додатком 1 до Порядку № 293, надавши правдиві відповіді у формі «Підтверджую» або «Не підтверджую» на запитання, що стосуються або можуть стосуватися його доброчесності, а у випадках, визначених Порядком № 293, декларацією доброчесності і правилами її заповнення, навести додаткові відомості.

Згідно з пунктом 7 розділу ІІ Порядку № 293 неподання, несвоєчасне подання прокурором Декларації без поважних причин вважається невиконанням обов’язку, передбаченого частиною п’ятою статті 19 Закону № 1697-VII, та може бути підставою для ініціювання дисциплінарної відповідальності.

Згідно з усталеною практикою Комісії до дій що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури, серед іншого належить неподання або несвоєчасне подання прокурором без поважних причин анкети доброчесності прокурора.

Скаржник пов’язує факт вчинення Петричуком О.А. дій, що порочать звання прокурора і можуть викликати сумнів у його об’єктивності, неупередженості та незалежності, у чесності та непідкупності органів прокуратури з тим, що Петричук О.А. знаючи вимоги Порядку № 293 та обов’язку неухильного його дотримання їх не виконав, що призвело до  несвоєчасного подання ним декларації доброчесності у 2024 році.

При цьому, скаржник пов’язує обізнаність Петричука О.А. з вимогами Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів з тим, що 17 лютого 2023 року ним вже подавалася Декларація доброчесності прокурора.

Проте такі доводи скаржника Комісія сприймає критично, оскільки під час поновлення Петричука О.А. на займаній посаді 22 липня 2024 року та його ознайомлення з відповідним наказом, головним спеціалістом відділу кадрової роботи та державної служби Чернівецької обласної прокуратури ОСОБА 2 не дотримано вимог пункту 6 Розділу ІІ Порядку проведення таємної перевірки доброчесності прокурорів в частині ознайомлення Петричука О.А. з вимогами цього Порядку та йому не повідомлено про обов’язок і строки подання Декларації.

Оскільки Петричук О.А. не був повторно ознайомлений з вимогами цього Порядку та не повідомлений про обов’язок і строки подання Декларації, у період з 22 липня 2024 року до 22 серпня 2024 року Петричук О.А. дії, спрямовані на подачу Декларації впродовж 30 календарних днів після ознайомлення з відповідним наказом, не вчиняв.

Наведені Петричуком О.А. причини не своєчасного подання декларації  доброчесності, серед яких, не ознайомлення 22.07.2024 його працівниками кадрового підрозділу обласної прокуратури під час поновлення на посаді з вимогами Порядку № 293 та не повідомлення про обов’язок і строки подання Декларації на переконання Комісії є такими, що об’єктивно перешкоджали Петричуку О.А. своєчасно подати Декларацію, тобто поважними, які скаржником не спростовано. 

Дисциплінарному проступку, як і будь-якому протиправному діянню, притаманна визначена єдність об’єктивних і суб’єктивних ознак, сукупність яких називається  складом правопорушення. Об’єктивну сторону дисциплінарного проступку характеризують такі елементи, як протиправне діяння (бездіяльність), шкідливі наслідки, причиновий зв’язок між діяннями і шкідливими наслідками, а також час і місце діяння. Суб’єктивну сторону характеризує вина.

Недоведеність хоча б одного з цих елементів виключає наявність  дисциплінарного проступку.

Комплексно проаналізувавши усі матеріали дисциплінарного провадження та з урахуванням зазначених правових положень у сукупності з обставинами, встановленими в межах дисциплінарного провадження, Комісія вважає, що в діях Петричука О.А. немає ознак дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 5 частини першої статті 43 Закону № 1697-VII, а відтак відсутні підстави для притягнення його до дисциплінарної відповідальності, тому дисциплінарне провадження стосовно прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Чернівецької області Петричука О.А. підлягає  закриттю.

Інших обставин, що мають значення для прийняття рішення у дисциплінарному провадженні, не встановлено.

На підставі викладеного, керуючись статтями 45, 47, 48, 50, 77, 78 Закону України «Про прокуратуру», пунктами 108, 110–113, 115, 116 Положення про порядок роботи відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, Комісія

 

В И Р І Ш И Л А:

Дисциплінарне провадження № 07/3/2-872дс-103дп-24 стосовно прокурора відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Чернівецької області Петричука Олександра Анатолійовича закрити.

Копію рішення направити скаржнику, прокурору Петричуку О.А., а також керівнику Чернівецької обласної прокуратури.

Прокурор може оскаржити рішення, прийняте за результатами дисциплінарного провадження, до адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, або до Вищої ради правосуддя протягом одного місяця з дня вручення чи отримання ним поштою копії рішення.

 

Надати керівнику Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора дозвіл на оскарження цього рішення до Вищої ради правосуддя.


Головуючий

 

         Максим РАДЗІВОН

 

 

 

 

 

 

Члени Комісії

 

         Світлана БОБРОВНИК

 

 

 

 

 

 

 

 

       Олег БУЛУЛУКОВ

 

        

       Ніна ГАРБУЗА

        

 

 

         

 

 

        Катерина КОВАЛЬ

 

 

    

 

 

 

 

 

         Дмитро КУРИЛЕНКО

 

 

 

       

 

 

         Віталій МАВРОДІ

 

        

         Євгенія МНИШЕНКО

 

 

 

        

 

 

         Тетяна СТЕПАНОВА