03.01.2023

Рішення №5пп-23


Про відмову у задоволенні зави кандидата Нам’яка Ю.Ю. у перенесенні дати виконання анонімного письмового практичного завдання та припинення подальшої участі в конкурсі на зайняття вакантної посади прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора

 
кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів

РІШЕННЯ
№5пп-23

03 січня 2023

Київ

Про відмову у задоволенні зави кандидата Нам’яка Ю.Ю. у перенесенні дати виконання анонімного письмового практичного завдання та припинення подальшої участі в конкурсі на зайняття вакантної посади прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора


 

Відповідний орган, що здійснює дисциплінарне провадження
(далі – Комісія), у складі головуючого: Гнатіва А.Я., членів – Війтовича Л.М., Житного О.О., Захарової О.С., Отвіновського П.Л., Стуконога О.І.,
Поліщука В.В., Томак М.В., Цуркана М.І., Юзькова О.В., розглянувши заяву Нам’яка Ю.Ю., який брав участь у конкурсі на зайняття вакантної посади прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора,

 

ВСТАНОВИЛА:

 

 

 

 

Комісією прийнято рішення від 17 листопада 2022 року № 68пп-22 про оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад прокурорів в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора (далі – Конкурс), а також затверджено форму оголошення про проведення конкурсу, де зазначено вимоги до кандидатів, передбачені статтею 27 Закону України «Про прокуратуру» (далі – Закон).

У межах зазначеного конкурсу 01 грудня 2022 року прокурор Ужгородської окружної прокуратури Закарпатської області Нам'як Ю.Ю. подав до Комісії заяви про участь у конкурсі на зайняття вакантних посад: прокурора другого відділу управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення в обласних прокуратурах Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, прокурора першого відділу організації нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях у сфері охорони навколишнього природного середовища управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення в суді у кримінальних провадженнях у сфері охорони навколишнього природного середовища, нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності Спеціалізованої екологічної прокуратури, прокурора першого відділу управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення в обласних прокуратурах Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, прокурора відділу організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах, прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах Офісу Генерального прокурора в порядку переведення до органу прокуратури вищого рівня.

Рішенням Комісії від 19 грудня 2022 року № 71пп-22 Намяка Ю.Ю. допущено до участі в конкурсі на зайняття вакантних посад прокурорів в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора.

Рішенням Комісії від 19 грудня 2022 року № 72пп-22 затверджено графік виконання анонімного письмового практичного завдання кандидатами, допущеними до проходження конкурсу на зайняття вакантної або тимчасово вакантної посади прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора, оголошеного рішенням Комісії від 17 листопада 2022 року                                             № 68пп-22 (далі – графік).

Графіком передбачено, що виконання практичного завдання здійснюватиметься у м. Києві в день, визначений у графіку, упродовж робочого часу. Детальну інформацію щодо місця та часу виконання анонімного письмового практичного завдання направлено на електронні адреси кандидатів додатково.

Згідно з графіком, Намяка Ю.Ю. включено до групи 1 для виконання анонімного письмового практичного завдання 28 грудня 2022 року.

У відповідності до вимог пункту 5.6 Порядку проведення конкурсу на зайняття вакантної або тимчасово вакантної посади прокурора в порядку переведення до органу прокуратури вищого рівня, затвердженого рішенням Комісії від 26 жовтня 2021 року № 13зп-21 (зі змінами) (далі – Порядок), Секретаріатом Комісії на адресу електронної пошти Нам’яка Ю.Ю. (yuriynamyak@gmail.com) 20 грудня 2022 року о 15 годині 13 хвилин надіслано інформацію щодо місця та часу виконання анонімного письмового практичного завдання наступного змісту: «Шановний кандидате! Ви запрошуєтеся для виконання анонімного письмового практичного завдання 28.12.2022 о 09:00, аудиторія № 302, в приміщенні Тренінгового центру прокурорів України                                              (м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81Б), вхід зі сторони вул. Білоруська)».

На електронну адресу Комісії «info@kdkp.gov.ua» 02 січня 2023 року
об 11:02 надійшла заява Нам’яка Ю.Ю. про те, що його рішенням Комісії
від 19 грудня 2022 року № 71пп-22 допущено до участі в конкурсі на зайняття вакантної посади прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора, зокрема щодо виконання анонімного практичного завдання (група 1), яке призначено на 28 грудня 2022 року.

          Відповідно до поданої Нам’яком Ю.Ю. 02 січня 2023 року заяви, йому достеменно та завчасно було відомо про дату виконання анонімного письмового практичного завдання кандидатами.

Підтверджуючих документів щодо поважності причин неявки на виконання анонімного письмового практичного завдання Нам’як Ю.Ю. не надав.

Інформаційна довідка з електронної системи охорони здоров’я не є належним підтвердженням, оскільки не містить прізвище, ім'я, по батькові кандидата.

Інформацію про дату, час і місце виконання практичного завдання                                Нам’яку Ю.Ю. надіслано Секретаріатом Комісії 20 грудня 2022 року о 15:13 на адресу його електронної пошти.

Таким чином, відповідно до пункту 5.10 Порядку, кандидат, який без поважних причин не з’явився для виконання практичного завдання, припиняє подальшу участь у конкурсі.

На підставі викладеного, керуючись вимогами  статтею 38 Закону, пунктами 85, 86 Положення про порядок роботи відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, пунктом 5.10 Порядку, Комісія,

 

ВИРІШИЛА:

 

         1. Відмовити у задоволенні заяви кандидата Нам’яка Ю.Ю. про перенесення дати виконання анонімного письмового практичного завдання при проведенні конкурсу на зайняття вакантної посади прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора.

        2. Припинити подальшу участь прокурора Ужгородської окружної прокуратури Закарпатської області Нам’яка Юрія Юрійовича в конкурсі на зайняття вакантних посад: прокурора другого відділу управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення в обласних прокуратурах Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, прокурора першого відділу організації нагляду за додержанням законів у кримінальних провадженнях у сфері охорони навколишнього природного середовища управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення в суді у кримінальних провадженнях у сфері охорони навколишнього природного середовища, нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності Спеціалізованої екологічної прокуратури, прокурора першого відділу управління організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення в обласних прокуратурах Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, прокурора відділу організації процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах, прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах Офісу Генерального прокурора в порядку переведення до органу прокуратури вищого рівня.

3. Рішення про припинення участі кандидата в конкурсі може бути оскаржене до Комісії або до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.


Головуючий

 

Андрій ГНАТІВ

 

 

 

 

 

 

Члени Комісії

 

Любомир ВІЙТОВИЧ

 

 

 

 

 

 

 

 

Олександр ЖИТНИЙ

 

 

Олена ЗАХАРОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

Павло ОТВІНОВСЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

В’ячеслав ПОЛІЩУК

 

 

 

 

 

 

 

 

Олег СТУКОНОГ

 

 

 

 

 

 

 

 

Майя ТОМАК

 

 

 

 

 

 

 

 

Михайло ЦУРКАН

 

 

 

 

 

 

 

 

Олександр ЮЗЬКОВ