03.01.2023

Рішення №2пп-23


Про відмову у задоволенні заяви кандидата Захарчука В.О. у перенесенні дати виконання анонімного письмового практичного завдання та припинення подальшої участі в конкурсі на зайняття вакантної посади прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора

 
кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів

РІШЕННЯ
№2пп-23

03 січня 2023

Київ

Про відмову у задоволенні заяви кандидата Захарчука В.О. у перенесенні дати виконання анонімного письмового практичного завдання та припинення подальшої участі в конкурсі на зайняття вакантної посади прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора


 

Відповідний орган, що здійснює дисциплінарне провадження
(далі – Комісія), у складі головуючого: Гнатіва А.Я., членів – Війтовича Л.М., Житного О.О., Захарової О.С., Отвіновського П.Л., Стуконога О.І.,
Поліщука В.В., Томак М.В., Цуркана М.І., Юзькова О.В., розглянувши заяву Захарчука В.О., який брав участь у конкурсі на зайняття вакантних посад прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора,

 

ВСТАНОВИЛА:

 

 

 

 

Комісією прийнято рішення від 17 листопада 2022 року № 68пп-22 про оголошення конкурсу на зайняття вакантних посад прокурорів в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора (далі – конкурс), а також затверджено форму оголошення про проведення конкурсу, де зазначено вимоги до кандидатів, передбачені статтею 27 Закону України «Про прокуратуру»                     (далі – Закон).

У межах зазначеного конкурсу 02 грудня 2022 року прокурор Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра Дніпропетровської області Захарчук В.О. подав до Комісії заяви про участь у конкурсі на зайняття вакантних посад: прокурора першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, прокурора другого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора.

Рішенням Комісії від 19 грудня 2022 року № 71пп-22 Захарчука В.О. допущено до участі в конкурсі на зайняття вакантних посад прокурорів в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора.

Рішенням Комісії від 19 грудня 2022 року № 72пп-22 затверджено графік виконання анонімного письмового практичного завдання кандидатами, допущеними до проходження конкурсу на зайняття вакантної або тимчасово вакантної посади прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора, оголошеного рішенням Комісії від 17 листопада 2022 року                                             № 68пп-22 (далі – графік).

Графіком передбачено, що виконання практичного завдання здійснюватиметься у м. Києві в день, визначений у графіку, упродовж робочого часу. Детальну інформацію щодо місця та часу виконання анонімного письмового практичного завдання направлено на електронні адреси кандидатів додатково.

Згідно з графіком Захарчука В.О. включено до групи 1 для виконання анонімного письмового практичного завдання 27 грудня 2022 року.

У відповідності до вимог пункту 5.6 Порядку проведення конкурсу на зайняття вакантної або тимчасово вакантної посади прокурора в порядку переведення до органу прокуратури вищого рівня, затвердженого рішенням Комісії від 26 жовтня 2021 року № 13зп-21 (зі змінами) (далі – Порядок), Секретаріатом Комісії на адресу електронної пошти  Захарчука В.О. (fauhyddin@gmailom) 20 грудня 2022 року о 12 годині 09 хвилин надіслано інформацію щодо місця та часу виконання анонімного письмового практичного завдання наступного змісту: «Шановний кандидате! Ви запрошуєтеся для виконання анонімного письмового практичного завдання 27.12.2022 о 09:00, аудиторія № 320, в приміщенні Тренінгового центру прокурорів України                                              (м. Київ, вул. Юрія Іллєнка, 81Б), вхід зі сторони вул. Білоруська)».

На електронну адресу Комісії «info@kdkp.gov.ua» 26 грудня 2022 року
о 18:13 надійшла заява Захарчука В.О. про те, що його рішенням Комісії
від 19 грудня 2022 року № 71пп-22 допущено до участі в конкурсі на зайняття вакантної посади прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора, зокрема щодо виконання анонімного письмового практичного завдання (група 1), яке призначено на 27 грудня 2022 року. «26.12.2022 я у телефонному режимі за номером 044-200-74-04 повідомив уповноважену особу про неможливість взяття участі при виконанні анонімного письмового практичного завдання, призначеного на 27.12.2022, у зв
’язку із станом здоров’я, на що мені було запропоновано виконати вимоги п.5.10 Порядку. У зв’язку із викладеним прошу прийняти рішення про перенесення виконання практичного завдання на інший день та час у зв’язку із станом здоров’я. Через те, що медичні висновки про непрацездатність складаються в електронному вигляді, а доступ до закладу охорони здоров’я та отримання відповідної інформації можливий тільки за наявності електроживлення, підтверджуючі медичні документи про непрацездатність мною буде надано в найкоротший строк».  

          Відповідно до поданої Захарчуком В.О. 26 грудня 2022 року заяви, йому достеменно та завчасно було відомо про дату виконання анонімного письмового практичного завдання кандидатами.

Однак, підтверджуючих документів щодо поважності причин неявки на виконання анонімного письмового практичного завдання Захарчуком В.О. не надано.

Інформацію про дату, час і місце виконання анонімного письмового практичного завдання Захарчуку В.О. надіслано Секретаріатом Комісії 20 грудня 2022 року о 12:09 на адресу його електронної пошти.

Таким чином, відповідно до пункту 5.10 Порядку кандидат, який без поважних причин не з’явився для виконання практичного завдання, припиняє подальшу участь у конкурсі.

На підставі викладеного, керуючись вимогами статті 38 Закону,                  пунктами 85, 86 Положення про порядок роботи відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження, пунктом 5.10 Порядку, Комісія,

 

ВИРІШИЛА:

 

         1. Відмовити у задоволенні заяви кандидата Захарчука В.О. про перенесення дати виконання анонімного письмового практичного завдання при проведенні конкурсу на зайняття вакантної посади прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора.

         2. Припинити подальшу участь прокурора Лівобережної окружної прокуратури міста Дніпра Дніпропетровської області Захарчука Віталія Олександровича в конкурсі на зайняття вакантних посад: прокурора першого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, прокурора другого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Офісу Генерального прокурора в порядку переведення до Офісу Генерального прокурора.

2. Рішення про припинення участі кандидата в конкурсі може бути оскаржено до Комісії або до окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.


Головуючий

 

Андрій ГНАТІВ

 

 

 

 

 

 

Члени Комісії

 

Любомир ВІЙТОВИЧ

 

 

Олександр ЖИТНИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

Олена ЗАХАРОВА

 

 

 

 

 

 

 

 

Павло ОТВІНОВСЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

В’ячеслав ПОЛІЩУК

 

 

 

 

 

 

 

 

Олег СТУКОНОГ

 

 

 

 

 

 

 

 

Майя ТОМАК

 

 

 

 

 

 

 

 

Михайло ЦУРКАН

 

 

 

 

 

 

 

 

Олександр ЮЗЬКОВ