01.11.2017

Рішення №237дп-17


Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора Троїцького відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області Бондарева С.М.

 
кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів

РІШЕННЯ
№237дп-17

01 листопада 2017

Київ

Про накладення дисциплінарного стягнення на прокурора Троїцького відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області Бондарева С.М.


Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів у складі: головуючого  – Грушковського В.Ю., членів Комісії – Ковальчука О. О., Костенка С. К., Нечепоренка С. О., Піцика Ю. М., Погребняка С. П., Сергійчука С. О., Шемчука В. В., Юсипа В. В., розглянувши висновок про наявність дисциплінарного проступку прокурора Троїцького відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області Бондарева Сергія Миколайовича у дисциплінарному провадженні № 11/2/4-312дс-140дп-17,

 
В С Т А Н О В И Л А:


Бондарев Сергій Миколайович, працює в органах прокуратури з жовтня 2012 року. Наказом прокурора Луганської області № 1628к від 14 грудня 2015 року призначений прокурором Троїцького відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області.
Начальником відділу роботи з кадрами прокуратури Луганської області Бондарев С.М. характеризується як кваліфікований, ініціативний працівник. Дисциплінарних стягнень, заохочень не має.

До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів 22 серпня 2017 року надійшла дисциплінарна скарга виконувача обов’язків прокурора Луганської області ОСОБА-1, подана за результатами проведеного службового розслідування (перевірки) стосовно прокурора Троїцького відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області Бондарева С.М., внаслідок якої встановлено вчинення ним  дисциплінарного проступку.

Автоматизованою системою розподілу дисциплінарних скарг для вирішення питання про відкриття дисциплінарного провадження скаргу розподілено за членом Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (протокол розподілу між членами Комісії від 22 серпня 2017 року).

Рішенням члена Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Сергійчука С.О. від 30 серпня 2017 року відкрито дисциплінарне провадження щодо прокурора Троїцького відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області Бондарева С.М.

Прокуратура Луганської області та прокурор Бондарев С.М. своєчасно повідомлені про час та місце проведення засідання Комісії.

Прокурор  Бондарев С.М. на засідання Комісії з’явився.

Заслухавши доповідача – члена Комісії Сергійчука С.О., пояснення Бондарева С.М., дослідивши матеріали перевірки, вивчивши висновок про наявність дисциплінарного проступку прокурора та відомості, отримані Комісією під час розгляду висновку про наявність дисциплінарного проступку прокурора, Комісія встановила наступні обставини.

Відповідно до дисциплінарної скарги наказом керівника Старобільської місцевої прокуратури Луганської області обов’язки ведення секретного діловодства у Троїцькому відділі покладено на прокурора вказаного відділу Бондарева С.М., який ознайомлений з обов’язками та обмеженнями своїх прав у зв’язку із допуском до державної таємниці, про що згідно із Законом України «Про державну таємницю» ним підписано відповідне зобов’язання.

У зв’язку із виконанням службових обов’язків та здійсненням заходів із забезпечення режиму секретності у Троїцькому відділі Старобільської місцевої прокуратури Бондарев С.М. був обізнаний про відомості, що становлять державну таємницю.

Службовим розслідуванням (перевіркою) встановлено, що 23 лютого 2017 року Бондарев С.М. вступив у позаслужбові стосунки з виконувачем обов’язки голови Троїцького районного суду Луганської області (суддею цього суду) ОСОБА-2, якій у службовому кабінеті № 9 Троїцького районного суду Луганської області, повідомив інформацію про проведення в межах кримінального провадження негласних слідчих (розшукових) дій стосовно потенційного підозрюваного, що становить державну таємницю. Таким чином, Бондарев С.М. розголосив відомості, які згідно зі статтею 4.12.4 «Зводу відомостей, що становлять державну таємницю», становлять державну таємницю.

Опитаний прокурор Бондарев С.М. пояснив таке. Наказом керівника Старобільської місцевої прокуратури № 8 від 17 лютого 2016 року на період відсутності головних спеціалістів з питань захисту державних таємниць Старобільської місцевої прокуратури на нього покладено обов’язок виконання вимог Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 939 від 18 грудня 2013 року (далі – Порядок) з метою сприяння виконанню завдань у сфері охорони державної таємниці, забезпечення виконання вимог законодавства під час проведення Старобільською місцевою прокуратурою Луганської області, пов’язаної з державною таємницею. З цим наказом та Порядком він був ознайомлений.

На початку лютого 2017 року (точної дати не пам’ятає) він знаходився у кабінеті в.о. голови Троїцького районного суду ОСОБА-2, де також перебував заступник начальника Троїцького відділу Старобільської місцевої прокуратури ОСОБа-3 під час розмови з ОСОБА-2, остання повідомила про намір придбати у ОСОБА-4 житловий будинок за 10 000 грн.
В ході розмови з ОСОБА-2 він згадав, що зустрічав вказаного громадянина біля його житлового будинку та з розмов своїх сусідів знав, що це ОСОБА-4.

В подальшому йому стало відомо, що Троїцьким В ГУНП в Луганській області розпочато кримінальне провадження стосовно ОСОБА-4 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 307 КК України. 

Під час виконання своїх службових обов’язків, а саме внесення до журналу обліку вхідних документів, які мають гриф таємних, постанови про здійснення контролю за вчиненням злочину, підготовлених заступником начальника відділу ОСОБА-3, клопотань про отримання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових) дій, Бондареву С.М. стало відомо, що стосовно ОСОБА-4 будуть проведені негласні слідчі (розшукові) дії.

Через декілька днів, знаходячись в кабінеті ОСОБА-2, він повідомив останній про проведення стосовно ОСОБА-4 негласних слідчих (розшукових) дій та про ризики затримання останнього. У зв’язку з цим запропонував якнайшвидше вирішити питання про купівлю будинку у ОСОБА-4. Він також попередив ОСОБА-2 про нерозголошення нею вказаних відомостей, оскільки розумів, що це таємна інформація. Проте остання повідомила, що не зацікавлена в цій інформації, оскільки відмовилась від наміру купувати у ОСОБА-4 будинок.

Вказану інформацію Бондарев С.М. розповів ОСОБА-2 з метою підтримання позитивних робочих стосунків безпосередньо з нею та суддями Троїцького районного суду. З ОСОБА-2 у нього були тільки робочі стосунки.

Про розмову з ОСОБА-2 Бондарев С.М. нікому із керівництва Троїцького відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області, а також іншим особам не розповідав.

На цей час Бондарев С.М. розуміє, що порушив вимоги Порядку, яким керувався під час виконання своїх службових обов’язків, в чому кається.

Розголошення прокурором Бондаревим С.М. таємниці, що охороняється законом, яка стала йому відомою під час виконання повноважень підтверджується матеріалами кримінального провадження № (Конфіденційна інформація) за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 КК України, відомості про яке внесено 13 квітня 2017 року Національним антикорупційним бюро України, досудове розслідування у якому триває. Так, під час службового розслідування (перевірки) вивчено зазначене кримінальне провадження, зокрема протокол за результатами проведення оперативно-технічного заходу за СОП від 10 квітня 2017 року та додатку до нього – оптичний носій інформації DVD-R диск № 4189 від 10 квітня 2017 року на файлі (Конфіденційна інформація) аудіо-, відеозапису, на яких записано розмову між ОСОБА-2 та прокурором Бондаревим С.М., у якій останній повідомляє про проведення стосовно ОСОБА-4 негласних слідчих (розшукових) дій.

З огляду на викладене, прокурором Троїцького відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області Бондаревим С.М., порушено вимоги статті 3, пунктів 2, 3 частини четвертої статті 19 Закону України «Про прокуратуру», статті 43 Закону України «Про запобігання корупції» та статей 11, 18, 23 Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, чинного на час вчинення протиправних дій. У його діях вбачаються ознаки дисциплінарного проступку, що відповідно до пунктів 3, 6 частини першої статті 43 Закону України «Про прокуратуру» є підставою для дисциплінарної відповідальності прокурора.

Обставини, які б пом’якшували або обтяжували відповідальність, а також інші обставини, що мають значення для прийняття рішення про дисциплінарну відповідальність, відсутні.

При прийнятті рішення у дисциплінарному провадженні щодо виду дисциплінарного стягнення Комісією враховуються характер проступку, його наслідки, особа прокурора, ступінь його вини, обставини, що впливають на обрання виду дисциплінарного стягнення.

На підставі викладеного, керуючись статтями 11, 43, 47-50, 77 Закону України «Про прокуратуру», пунктами 115-127 Положення про порядок роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, Комісія

В И Р І Ш И Л А:

Притягнути прокурора Троїцького відділу Старобільської місцевої прокуратури Луганської області Бондарева Сергія Миколайовича до дисциплінарної відповідальності та накласти на нього дисциплінарне стягнення у виді догани.

Копію рішення направити прокурору Луганської області для застосування до прокурора накладеного дисциплінарного стягнення.

Копію рішення направити Бондареву С.М. та керівнику Старобільської місцевої прокуратури Луганської області.

Рішення Комісії за результатами дисциплінарного провадження може бути оскаржене прокурором, щодо якого воно прийняте, до адміністративного суду або до Вищої ради правосуддя протягом одного місяця з дня вручення йому чи отримання ним поштою копії рішення.


Головуючий                                                                                   В. Грушковський




Члени комісії:


 

О. Ковальчук

 

С. Погребняк

 

С. Костенко

 

С. Сергійчук

 

С. Нечепоренко

 

В. Шемчук

 

Ю. Піцик

 

В. Юсип